Prawo niemieckie Kraków

Nasze usługi są w tym przypadku związane są przede wszystkim z kwestiami prowadzenia na terenie Niemiec działalności gospodarczej, zatrudnienia w tym kraju czy też uzyskania stosownych świadczeń za przepracowany czas w niemieckich firmach. Są to zagadnienia wymagające oczywiście nie tylko znajomości języka, ale i samego prawodawstwa. Dzięki współpracy z niemieckimi kancelariami jesteśmy w stanie pomóc w wielu sprawach pracowniczych.

Pewnym utrudnieniem może być spora zawiłość przepisów. W Niemczech bowiem, obok prawa ogólnego, w poszczególnych landach (inaczej w krajach związkowych) funkcjonują również osobne systemy prawne o odrębnych założeniach. Samodzielne odnalezienie się w nieraz dość skomplikowanych zagadnieniach nie jest proste, jednak z pomocą adwokata z pewnością będzie skuteczniejsze.

Prawna obsługa polsko-niemiecka

W prowadzonej Kancelarii Adwokackiej świadczymy obsługę tak osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych.

W przypadku Klientów indywidualnych najczęściej nasza praca w filii krakowskiej dotyczy niemieckiego prawa pracy. Zgłaszają się do nas osoby, które mają problem z wyegzekwowaniem należnego wynagrodzenia od pracodawcy w Niemczech czy też starające się uzyskać stosowną dokumentację potwierdzającą zatrudnienie. W razie takiej potrzeby możemy doradzić oraz wystąpić w postępowaniu cywilnym czy egzekucyjnym.

W przypadku niemieckiego prawa udzielamy porad odnoszących się również do kwestii administracyjnych, to jest związanych z meldunkiem pracowników na terenie Niemiec, uzyskiwaniem niezbędnych pozwoleń lub podobnych dokumentów.

Niemieckie prawo i polski przedsiębiorca

Wielu polskich przedsiębiorców planuje lub już prowadzi biznes na terenie Niemiec. Stosując się do zasady, iż „nieznajomość prawa szkodzi” zalecamy w takim przypadku konsultacje prawne z adwokatem niemieckim, który posiada wiedzę na temat obowiązujących w tej części Europy przepisów. Biorąc pod uwagę silny wpływ prawodawstwa niemieckiego na wiele dziedzin życia, w sposób bieżący aktualizujemy naszą wiedzę i jesteśmy w stanie udzielić porad zgodnych z aktualną sytuacją prawną.

Jednocześnie nasze usługi, poza doradztwem, obejmują pomoc związaną z zakładaniem spółek, prawidłowym przygotowaniem formalności pod kątem delegowania pracowników do pracy w Niemczech czy też windykacją należności od podmiotów niemieckich.

Dzięki biegłej znajomości języka niemieckiego oferujemy ponadto sporządzanie umów, pism procesowych oraz innej dokumentacji wskazanej przez Klienta. W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości z przyjemnością udzielamy informacji obejmujących niemieckie prawo czy też niemieckie prawo pracy. Kraków i Katowice to miasta, w których możecie Państwo umówić się na spotkanie z adwokatem w dogodnym dla Was terminie.

Zapraszamy do współpracy